KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861469
nr 1286 1469
Calle Nyland
(f. 1907), Sverige
Fäbodar. Signerad, oljemålning. Olja på duk, 43x48 cm
Calle Nyland, född 1907 i Kopparberg, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:57:50
Calle Nyland
Läs mer om Calle Nyland